Shonda Rhimes o muzikálové epizodě

Tento článek vyšel na stránkách TVline.com v den vysílání hudební epizody.  Ale i když už je po ní, myslím, že je zajímavé si ho přečíst a nahlédnout tak trochu do hlavy scenáristky Shondy Rhimes.
Článek pro Vás přeložila Ove.cka.

Pokud jste posledních šest měsíců nestrávili v kómatu, tak víte, že se Chirurgové chystají, na něco, na co už si pár seriálů předtím trouflo – na muzikálovou epizodu.

Při této příležitosti se Shonda Rhimes coby nebojácný architekt této očekávané události rozhodla sdílet s námi některé postřehy z natáčení, naznačit něco o pokračování, a také prozradit něco o Meredith, již nemine dlouho očekávaný moment.  Otázky na Shondu a její odpovědi si můžete přečíst v

Otázka: Když jste se pustili do tohoto muzikálového dobrodružství, napadlo tě někdy, že to bude buď jednoznačný úspěch anebo totální katastrofa?

Odpověď: Myslela jsem si, že by to mohlo skončit jako totální propadák. Ale bojovala jsem za to s ABC tak dlouho, takže se tím budu chvíli chvástat a pak prostě půjdu dál.

Otázka: Jsou v tom všechny základní pravidla [muzikálových epizod]?

Odpověď: Nechtěla jsem ve své nemocnici žádné jazzové ruce. Jsou seriály, kam se to hodí – tyhle velké broadwayské vystoupení. Náš hudební styl je nastavený a jasný. Abychom mohli udělat hudební epizodu, musel se právě ten hudební styl stát jejím základem. Pokud by to tak nebylo, bylo by to prostě směšné.

Otázka: Jsi spokojená s tím, jak to nakonec dopadlo?

Odpověď: Jsem s tím spokojená. Koneckonců je to moje první muzikálová epizoda. Vždycky říkám, že Chirurgové se mi stali tou nejbláznivější školou, kterou jsem navštěvovala při učení se, jak pracovat pro televizi. Jestli bych udělala něco jinak? Určitě. Ale na druhou stranu tam jsou věci, které bych jinak udělat nechtěla.

Otázka: Co by jsi třeba udělala jinak?

Odpověď: Až později jsme zjistili, že lidi, kteří tvrdili, že opravdu ale opravdu neumí zpívat, to ve skutečnosti umí. A s tím bych si asi pohrála, aby zpívalo více lidí.

Otázka: Je někdo, kdo tě překvapil?

Odpověď: Opravdu překvapená jsem byla z Justina Chamberse (Alex), má úžasný hlas. Chyler Leigh (Lexie) má taky nádherný hlas. Myslím, že jediné, co kdy zpívala, byly ukolébavky pro její děti. A Ellen Pompeo. Její hlas je neskutečně čistý a pravý a ona si byla tak jistá, že neumí zpívat. Opak je pravdou.

Otázka: Pokusíš se o něco podobného znovu? Ať už v Chirurzích nebo v Private Practice?

Odpověď: Chci vidět a slyšet Ellen zpívat Portions for Foxes od Rilo Kiley, což byl úplně první song, který jsme zařadili do pilotu. Už jsem říkala, že bych tohle chtěla udělat znovu. Ačkoliv to bylo opravdu těžké. Pracovali jsme na této epizodě už od září, všechno od zkoušení až po nahrávání písniček bylo komplikované. Nevím, jestli to ještě někdy znovu uděláme, ale já už teď chci.

Otázka: Ta krize ohledně Callie je samozřejmě hlavní náplní celé epizody, ale první ukázky naznačují, že Meredith bude mít emociální chvilku.

Odpověď: Celou dobu, co se řeší její problémy s plodností, byla Meredith tvrdá.  Byla stoická a pevná a také poměrně pozitivní, co se téhle záležitosti týká. Tato chvíle, kdy ucítí náhodnost světa, bude jejím nejslabším momentem.

zdroj:  TVline.comKomentáře

  • galadriel2:

    Děkuji moc za překlad :)

  • Kačka:

    bezvadnej. a uplne kranse jsou tam prolozeny casti pevecky a dialogy. thumb up.

  • Janica:

    Moc krásnej díl.. nevim jestli sem si někdy zabrečela u serialu víc jak u Chirurů.. zvlášť poslední dvě epizody.. :)

  • Mě se nejvíc líbila Teddy, má opravdu krásný hlas

Vložit komentář

Jak získat Gravatar? (osobní obrázek u komentáře)

Co je to "Gravatar"?

Je to globální avarar (obrázek), který se v komentářích zobrazí u Vašeho jména. Gravatar je vždy registrován na konkréní emailovou adresu, proto může být používán pro různá fóra, blogy, které ho podporují.

Jak ho získat?

Zaregistruje se na stránkách gravatar.com (na hlavní stránce je možnost "Sign up"). Nahrajte svůj obrázek. Po úspěšných krocích, až budete komentovat a pokud uvedete svůj registrovaný e-mail, u Vašeho jména se zobrazí Váš Gravatar.http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/facebook_button_11.gif http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/2010/09/forum-icon1.png
http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/youtube-icon.png http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/TwitterIcon.png

http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/igloonet.png

Titulky

18×20

České titulky: ZDE

Stav překladu:

Překlad: 100 %

Korekce: 100 %

Sedí na verze:

WEBRip.x264-ION10

720p.WEB.H264-PECULATE

1080p.WEB.H264-PECULATE

720p.WEB.H264-DEXTEROUS

1080p.WEB.H264-DEXTEROUS

720p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb

1080p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb

Další epizoda

19x01

Everything Has Changed

26. října 2022 na Disney+

19x04

Haunted

27. října 2022 na ABC

Titulky k Grey's Anatomy a Station 19 už překládat nebudeme, jelikož se epizody objeví vždy s třítýdenním zpožděním na Disney+.

Vzkazy

Vzkazník byl natrvalo zrušen

Podpořte nás

Nevíte si rady?

Spřátelené weby