Shonda Rhimes obdržela cenu za přínos televizi

V sobotu se konalo udílení cen PGA, které každoročně rozdává cech producentů a Shonda si odnesla ocenění za novátorskou práci, jíž se v televizní branži věnuje.

Shonda Rhimes už od začátku s Chirurgy bořila zažité pořádky americké televize. Nejen, že casting na Chirurgy byl otevřený (pro role nebyly vypsány žádné vzhledové ani rasové požadavky), ale hlavní roli v jejích seriálech hrají převážně ženy. Avšak muži jsou jim zde skvělými oponenty, nedělají jim žádné přicmrndávače. Ať už jde o Ellen Pompeo a Sandru Oh z Grey’s Anatomy nebo o Kerry Washington z dramatu Scandal či Violu Davis z právnického krimi How To Get Away With Murder, všechny její hrdinky jsou silné, a i když ukážou své slabé stránky a Shonda je srazí na kolena (což se stává docela často), vždy zase vstanou a inspirují tak tisíce žen po celém světě. Shonda se prostě nebojí rýpnout do žádného tématu, ani když jde o homofobii či misogynii.

Shonda na to ve své řeči reagovala: “Vytvořila jsem něco normálního. V podstatě mi dáváte cenu za to, že jsem sama sebou a v tom případě si ji zasloužím. Jsem tím poctěna a tato cena pro mě moc znamená. Ale jsem z toho trochu smutná. Norman [Lear] vyprávěl příběhy o silných ženách a lidech tmavé pleti po 40 let. Jak to, že to stále pokračuje? Pro mě to bylo něco naprosto normálního. Nešlo o žádný zuřivý boj nebo kampaň. Ženy jsou chytré a silné, nejsou to sexuální hračky. Lidé tmavé pleti nejsou přidrzlí či nebezpeční. A lidé tmavé pleti nikomu v reálném životě nedělají podržtašky.”

Shonda se ve své děkovné řeči také zmínila, že ABC nemělo problém, když chtěla po Chiruzích své další seriály postavit na silných ženských postavách jako jsou Olivia Pope a Annalise Keating a navíc k tomu ještě obsadit herečky tmavé pleti: “Prostě jsem ABC řekla, že by Olivia Pope měla být černá a odvážně jsem bojovala za herce, kteří byli do mých rolí ti nejlepší. Celé tohle průkopnictví nespočívalo v tom, že by se televize zhrozila a bojovala proti mému výběru. Oni byli s mým výběrem dokonale spokojení a řekli ano. Víte, v čem byl problém? Myslím, že se jich nikdo předtím nezeptal. Asi je to hodně dlouhá doba, kdy to někoho napadlo zkusit.”

Na závěr ještě dodejme, že minulý rok byl pro Shondu úspěšný z více pohledů. Napsala a vydala knihu Year of Yes, která je částečně jejími memoáry, popisuje v ní své pocity, jak se jí podařilo zhubnout 50 kg (převážně velmi tvrdou vůlí) a sem tam se dozvíte něco ze zákulisí vašich oblíbených seriálů. O tomto všem a pár dalších věcech hovoří v show Ellen DeGeneres.Vložit komentář

Jak získat Gravatar? (osobní obrázek u komentáře)

Co je to "Gravatar"?

Je to globální avarar (obrázek), který se v komentářích zobrazí u Vašeho jména. Gravatar je vždy registrován na konkréní emailovou adresu, proto může být používán pro různá fóra, blogy, které ho podporují.

Jak ho získat?

Zaregistruje se na stránkách gravatar.com (na hlavní stránce je možnost "Sign up"). Nahrajte svůj obrázek. Po úspěšných krocích, až budete komentovat a pokud uvedete svůj registrovaný e-mail, u Vašeho jména se zobrazí Váš Gravatar.http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/facebook_button_11.gif http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/2010/09/forum-icon1.png
http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/youtube-icon.png http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/TwitterIcon.png

http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/igloonet.png

Titulky

18×20

České titulky: ZDE

Stav překladu:

Překlad: 100 %

Korekce: 100 %

Sedí na verze:

WEBRip.x264-ION10

720p.WEB.H264-PECULATE

1080p.WEB.H264-PECULATE

720p.WEB.H264-DEXTEROUS

1080p.WEB.H264-DEXTEROUS

720p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb

1080p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb

Další epizoda

19x01

Everything Has Changed

26. října 2022 na Disney+

19x04

Haunted

27. října 2022 na ABC

Titulky k Grey's Anatomy a Station 19 už překládat nebudeme, jelikož se epizody objeví vždy s třítýdenním zpožděním na Disney+.

Vzkazy

Vzkazník byl natrvalo zrušen

Podpořte nás

Nevíte si rady?

Spřátelené weby